Hercegovina ponovo nadigrala GFC Sarajevo, titula sve bliže Širokom Brijegu

Naredni meč se igra u Sarajevu

U drugom finalnom meču play off-a za prvak naše zemlje u futsalu futsaleri Hercegovine i u drugom meču savladali su GFC Sarajevo 7:3.

U prvom meču vidjeli smo pravi spektakl, a gosti iz Širokog Brijega su slavili nakon produžetaka 8:4.

Večeras opet bolja igra Hercegovaca, te tako Širokobriježani imaju 2:0 u pobjedama i jedna ih pobjeda dijeli od titule prvaka.

Ivan Ivanković je pogodio za 1:0 u devetoj minuti, da bi dvije minute kasnije Ante Ćorluka pogodio za 2:0.

Isti igrač u 13. minuti pogađa za 3:0 i gosti su bili u potpunom šoku.

Nadu im je vratio Amel Handžić, no pred sami kraj prvog dijela na 4:1 povisuje isti Ante Ćorluka svojim trećim pogotkom.

U nastavku domaći ovjeravaju pobjedu. Gosti su smanjili na 4:2 preko Brkanića, a onda u 26. minuti dva pogotka domaćina. Ivanković i Marić pogađaju za 6:2.

Brzo je Brkanić smanjio na 6:3, a na kraju je završilo 7:3.

Domaći navijači su ispunili dvoranu i ovacijama posljednjih pola sata nagradili svoje ljubimce.

Naredni meč igra se za šest dana u Sarajevu. Domaćima igra samo pobjeda kako bi ostali u borbi za trofej, dok bi eventualna pobjeda gostiju značila i titulu prvaka.