MNK Hercegovina je novi prvak Bosne i Hercegovine

Slavili protiv GFC Sarajevo

Eldar Ganibegović

MNK Hercegovina je večeras u Širokom Brijegu u četvrtoj utakmici po treći put slavila proiv GFC Sarajevo i s 3:1 u ukupnoj seriji osvojila titulu prvaka Bosne i Hercegovine. Večeras je rezultat bio 3:2 za veliko slavlje u Širokom Brijegu.

Ante Ćorluka je doveo domaći tim u vodstvo već u četvrtoj minuti, da bi vodstvo duplirao Ivan Peko u 22.

Samo minut kasnije gosti iz Sarajeva smanjuju rezultat. Strijelac je bio Muanis Duvnjak.

Zatim je u 27. minuti stvari na početak vratio gostujući tim preko Anesa Džafe.

Pogodak vrijedan pobjede i titule prvaka Bosne i Hercegovine je za Hercegovinu u 29. minuti postigao Darko Ivanković.

Tako je MNK Hercegovina osvojio duplu krunu ove sezone i izborio plasman u Ligu prvaka gdje će predstavljati Bosnu i Hercegovinu kao njen prvak.