Šampion stanuje u Bijeljini - Radnik razbio Napredak i odbranio titulu prvaka Bosne i Hercegovine

Sigurna pobjeda Radnika

Esmer Oštraković

Baš kao i prošle godine, tako i ove Odbojkaški klub Radnik iz Bijeljine prvak je Bosne i Hercegovine.

Odbojkaši bijeljinskog Radnika drugu godinu zaredom osvojili su duplu krunu.

Nakon što su osvojili Kup Bosne i Hercegovine, odbojkaši kluba iz Bijeljine odbranili su titulu i u Premijer ligi BiH i to ubjedljivom pobjedom protiv Napretka iz Odžaka.

Ekipa Naretka je ligaški dio sezone završila na prvom mjestu sa samo dva upisana poraza u 18 odigranih utakmica, ali u doigravanju je dosta bolji bio Radnik.

Pokazali su ponovo odbojkaši Radnika da im malo ko može parirati, te su u doigravanju ostvarili šest pobjeda, a čak pet je bilo sa rezultatom 3:0.

Dva seta koja su izgubili bilo je protiv Napretka kojeg su proteklog vikenda savladali u Odžaku nakon velike drame i to u pet setova sa 3:2.

Prepuna je sinoć bila dvorana Gimnazije u Bijeljini, a Radnik je deklasirao svog rivala u revanšu finala doigravanja.

Bilo je na kraju 3:0 za Radnik, a po setovima je jasna dominacija: 25:21, 25:14, 25:17.

Gosti iz Odžaka uspjeli su u prvom setu napraviti mali otpor svom protivniku, ali u preostala dva seta tim iz Bijeljine bio je veoma siguran.

Slavlje igrača Radnika pogledajte OVDJE.

Odbojkaši Radnika ove sezone igrali su i na evropskoj sceni, prvo u kvalifikacijama za Ligu prvaka, a zatim u CEV kupu.