Zlatni ljiljani u finalu Svjetskog prvenstva, herojsko srce kapitena Delalića

Nakon nove pobjede

Esmer Oštraković, foto: T. Hebib

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci plasirala se u finale Svjetskog prvenstva koje se igra u Sarajevu.

Naši Zlatni, aktuelni prvaci Evrope, jučer su bili uvjerljivi protiv Kazahstana, a i danas su sa 3:0 u setovima.

Prvi set naši reprezentativci dobili su sa 25:13, dok je u drugom setu rezultat bio malo neizvjesniji, a bilo je 25:19.

Najveći otpor su Egipćani pružili u posljednjem setu, kada su nekoliko puta bili jako blizu povratka, ali nisu to dopustili naši reprezentativci.

Na kraju se slavila pobjeda, te će naši momci sutra igrati finalnu utakmicu, a treći set dobili smo sa 25:20.

Sjajno su naši reprezentativci odigrali ovu utakmicu, te su pomeli svog protivnika, te je Bosna i Hercegovina na kraju zasluženo u finalu.

Bh. reprezentacija je do sada upisala sve pobjede i to poprilično uvjerljivo. Jedini set izgubila je od selekcije SAD-a na startu turnira.

Herojsko srce pokazao je kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine, Sabahudin Delalić, koji je igrao u suzama.

Naime, brat našeg kapitena Sabahudina, Izet, preminuo je danas, ali je kapiten stisnuo zube i odlučio da igra današnju utakmicu.

Zaista je to nevjerovatan potez našeg kapitena, jer malo ko bi uspio da stane sabran i da bude u stanju da igra ovako važnu utakmicu.

Prije početka utakmice, prisutni u dvorani minutom šutnje i učenjem Fatihe odali su počast bratu bh. odbojkaša.

Delalića su sasvim očekivano savladale emocije, te nije uspio sakriti suze, a sigurno je da će današnji plasman u finale biti posvećen njegovom bratu.