Vaterpolisti Srbije silovito do polufinala SP

Svjetsko prvenstvo u Mađarskoj

D. Rakanović

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva u Mađarskoj.

Izabranici Dejana Savića rutinski su savladali reprezentaciju Australije rezultatom 15:5 (4:1, 4:2, 4:2 i 3:0).

Vaterpolisti Srbije silovito su ušli u meč i već nakon prvog perioda imali prednost od tri pogotka (4:1). Pitanje pobjednika Srbija je riješila do poluvremena kada je vodila sa 8:3.

U nastavku utakmice izabranici Dejana Savića su nastavili u istom ritmu i na kraju slavili ubjedljivu pobjedu.

U reprezentaciji Srbije najefikasniji je bio kapiten Filip Filipović sa tri pogotka, dok su po dva postigli Duško Pijetlović, Prlainović, Ćuk i Mitrović.

Kod Australije u strijelce su se upisivali Kayes, Gilchrist, Younger, Power i Edwards.

Reprezentacija Srbije će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Hrvatska-Italija.