Lana Pudar izborila još jedno finale u Izraelu

Svjetsko prvenstvo za juniore

E. Ganibegović

Najbolja bh. plivačica nalazi se u Izraelu gdje učestvuje na Svjetskom prvenstvu za juniore, a sada je izborila novo finale.

U pitanju je disciplina 50 metara delfin stilom i Pudar će imati šansu da se bori za novu medalju.

Lana Pudar je utrku završila s vremenom 26.64 sekundi, te na taj način zauzela drugo mjesto u svojoj polufinalnoj utrci.

Ispred nje je bila Amerikanka Leah Shackley s vremenom 26.43, no nema sumnje da je Pudar jedna od glavnih favoritkinja za zlato.

Ranije danas Lana Pudar je plivala kvalifikacije, te tako prvo izborila nastup u polufinalu.

Inače, vrijeme od 26.87 sekundi je šeto najbolje vrijeme od takmičarki u kvalifikacijama u ovoj disciplini.

Finale je na rasporedu sutra od 17:17 sati prema centralnoevropskom računanju vremena.

Podsjetimo, Lana Pudar je jučer osvojila zlatnu medalju u disciplini 200 metara delfin.

Bila je impresivna sa vremenom 2.07.20, čime je nadjačala konkurenciju i postavila novi svjetski rekord.

Iza sebe je ostavila Australku Bellu Grant sa vremenom 2:08.97, a treća je bila italijanska plivačica Paola Borrelli sa vremenom 2:10.89.