Lana Pudar na noge digla i bh. premijerligaše: Stižu čestitke za sjajnu bh. plivačicu

Treća na Svjetskom prvenstvu

E. Ganibegović

Bh. plivačica Lana Pudar danas je nastupila u finalu discipline 200 metara delfin na Svjetskom prvenstvu (25-metarski bazeni) u Abu Dhabiju.

Na kraju je završila utrku na trećem mjestu, osvojivši prvu medalju za BiH na Svjetskom prvenstvu u plivanju.

Utrku je završila s vremenom 2:04.88. Ispred nje su bile Kineskinja Zhang Yufei sa 2:03.01, te drugoplasirana Amerikanka Charlotte Hook sa 2:04.35.

Njen rezultat nije prošao nezapaženo ni kod bh. premijeligaša, pa su se tako mnogi odmah oglasili i čestitali joj.

Iskrene čestitke među prvima uputio je FK Velež.

Lana Pudar (19.01.2006.) osvojila je treće mjesto na seniorskom prvenstvu svijeta u Abu Dhabiu u disciplini 200m delfin,...

Posted by FK Velež Mostar on Friday, December 17, 2021

Čestitali su i iz FK Sarajevo.

Čestitamo našoj Lani na historijskoj bronzanoj medalji na Svjetskom prvenstvu! 👏🏻❤️