Kontroverzan penal nad Džekom za pobjedu Rome

Fiorentina šokirna

Teme:

AS Roma je u 36. kolu italijanske Serije A savladala Fiorentinu na Olimpicu sa 2:1.

U zaista dobroj utakmici vidjeli smo ogroman broj šansi, a na kraju je Roma upisala tri boda pogocima sa penala.

Prvi gol vidjeli smo u finišu prvog poluvremena. Dosuđen je penal, a Jordan Veretout je pogodio za 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku smo gledali zaista odličnu utakmicu sa velikim brojem šansi.

Fiorentina je u 54. minuti izjednačila golom Milenkovića, da bi potom Roma krenula po pobjedu.

Vučica je stvarala veliki broj šansi. Viole su se nekako branile, a u 86. minuti dosuđen je poprilično sumnjiv penal.

Džeko je bio u duelu sa golmanom Viola. Sudija je na zaprepaštenje svih pokazao na bijelu tačku, a Veretout je pogodio za konačnih 2:1.

Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti visoku pobjedu Lazija nad Veronom od 1:5 uz hat-trick Imobbilea, SPAL i Torino su odigrali 1:1, a Udinese je slavio na gostovanju kod Cagliarija sa 0:1.

Zaprati AS Roma, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: