Hrabra Srbija zaustavila Portugal, ali drama je viđena na samom kraju

Sjajan meč u Beogradu

S. Grebović

Reprezentacije Srbije i Portugala su u okviru drugog kola kvalifikacija za SP u Kataru podijelile bodove, bilo je 2:2.

Viđena su potpuno dva različita poluvremena.

U prvom su Portugalci apsolutno nadigrali svog domaćina i već nakon prvih 45 minuta imali su prednost od 2:0.

Oba gola su bila djelo istog čovjeka i na isti način. Svega 178 centimetara visoki napadač Liverpoola Diogo Jota je u dva navrata nadskočio odbranu Srbije i postigao dva gola.

Prvi u 11. minuti nakon hirurški precizne asistencije Bernarda Silve, a drugi put nakon ubačaja Soaresa.

Na poluvremenu selektor Srbije Dragan Stojković Piksi napravio je ključni potez ubacivanjem u igru brzonogog Radonjića.

Igrač berlinske Herthe je u dva navrata nasamario odbranu evropskih prvaka i "podvalio" dva sjajna pasa koja su u golove pretvorili Mitrović i Kostić.

Nakon izjednačenja obje ekipe su igrale oprezno, a vrijedi izdvojiti i situaciju u samoj nadoknadi kada je Ronaldo šutirao, a S. Mitrović loptu izbio sa gol crte, no međutim na usporenom snimku se čini da je ona ipak završila iza crte.

Nakon dva kola obje selekcije su na omjeru od po jedne pobjede i remija, odnosno četiri osvojena boda.

U narednom kolu Srbija ide na gostovanje u daleki Azerbejžan, dok Portugal gostuje nezgodnom Luksemburgu.