Loše prvo poluvrijeme koštalo Barcelonu: Real Madrid slavio u El Clasicu!
Foto - EPA

Trijumf Kraljeva

Real Madrid je večeras u El Clasicu savladao najvećeg rivala Barcelonu rezultatom 2:1.

Kraljevi su odigrali fenomenalno prvo poluvrijeme. Zinedine Zidane je taktički potpuno nadmudrio Ronalda Koemana, pa je Real nakon prvih 45 minuta imao dva gola prednosti.

Krenulo je odlično za domaće. Čudesni Karim Benzema zabio je petom za 1:0 u 13. minuti, a Toni Kroos je zatim u 28. minuti pogodio za 2:0.

Nakon pola sata igre Real je mogao i do trećeg gola, ali je Valverde uzdrmao stativu.

Veoma opasan je Real bio u prvom poluvremenu. Barcelona nije izgledala nikako dobro na terenu, a jedino što su napravili je stativa Messija iz kornera u nadoknadi prvog dijela.

Na odmor se otišlo rezultatom 2:0 za Real, a Barcelona je u nastavku izgledala mnogo bolje na terenu.

Katalonci su konačno zaigrali fudbal, a u igru se vraćaju u 60. minuti kada je Mingueza zabio gol za 2:1.

Potom su oba tima imala nekoliko dobrih šansi da dođu do gola, no jakaka kiša koja je padala onemogućila je bolje reakcije fudbalera koji su bili u šansama.

Kontrolisala je Barca loptu do kraja meča. Pokušavali su da dođu barem do jednog boda, ali se Real dobro branio i čekao je svoju šansu iz kontri.

Na kraju je ostalo 2:1 za Real Madrid koji je meč završio sa igračem manje nakon što je Casemiro u dvije minute dobio dva žuta karton i morao je van u 90. minuti, a Barca je u posljednjim sekundama pogodila prečku.

Miralem Pjanić je meč odgledao sa klupe za rezerve.

Potražite više informacija na temu La Liga:

La Liga, 30. kolo:

Barcelona - Real Madrid 2:1

Zaprati Real Madrid, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Real Madrid Moje Teme

Maestro
Žutokljunac je večeras pokazao svoje oskudno znanje i treba uzeti od Zidana privatne časove da ga poduči kako se vodi ekipa i taktiku utakmice