PSG je nivo iznad svih u Francuskoj: Večeras su to Mbappe i ekipa pokazali u Brestu
Foto - EPA

Trijumf Parižana

Teme:

PSG savladao je kao gost Brest sa 4:2 u 3. kolu Ligue 1 i trenutno je vodeći tim prvenstva sa maksimalnim učinkom.

Iako još uvijek igraju bez Lionela Messija, Neymara, Sergija Ramosa, PSG je nivo iznad svih u Francuskoj, pa i Brest večeras nije mogao iznenaditi Svece, iako su zabili dva gola.

Do vodstva tim Mauricija Pochettina stiže u 23. minuti. Za prednost od 1:0 pobrinuo se Ander Herrera sjajnim golom.

Nastavio je PSG sa napadima i nakon gola, a to im se isplatilo u 36. minuti kada stižu do drugog gola. Kylian Mbappe prekrasno glavom zabija za 2:0.

Brest je u 42. minuti došao do gola. Honorat je iskoristio nepažnju odbrane i zabio je za smanjenje rezultata na 2:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku su oba tima imala svoje šanse za postizanje gola.

PSG do trećeg gola dolazi u 73. minuti. Idrissa Gueye je prekrasno zabio za 3:1.

Brest se nije predavao. Pogotkom Mounieja u 85. minuti došli su do 3:2, ali snage za nešto više nisu imali.

PSG je pobjedu potvrdio u nadoknadi meča, a konačnih 4:2 postavio je Angel Di Maria.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Ligue 1, 3. kolo:

Brest - PSG 2:4

Eduard
Dobili su Troyes, Strasbourg i Brest, inace ekipe koje bi u ostalim ligama petice igrale drugi rang takmicenja, a pri tome su primili 5 komada. Nemojte biti smjesni sa ovim bombasticnim naslovima.
26 0
kaskada24
Puno golova primaju, čak 5 čini mi se u 3 utakmice, prilično loše i pored sve tri pobjede