Hamrun na Grbavici otvorio oči o kvalitetu bh. fudbala

Pobjeda Maltežana protiv Veleža

E. Ganibegović, foto: T. Hebib

FK Velež započeo je svoju evropsku avanturu ove sezone na neslavan način.

U okviru drugog pretkola Konferencijske lige gostovao je na Grbavici malteški Hamrun i odnio pobjedu od 0:1.

Problemi za Amara Osima već na zagrijavanju. Povrijedio se Dejanović, pa je u prvu postavu iznenada upao Zajmović.

Polukontra gostiju već u prvoj minuti, Dodo šutira, a Bogdanović brani.

Četiri minute nakon toga loptu na dvadesetak metara dobija Hasanović i snažno šutira, no dobro postavljeni Bonello brani.

Haskić je primio jednu dugu loptu i šutirao pored gola tri minute kasnije.

Šesnaesta minuta donosi pokušaj da se proigra Halilović, u posljednjem momentu to spašava klizećim startom defanzivac gostiju. Da je samo malo zakasnio, bila bi to mat pozicija.

Deset minuta kasnije greška gostujuće odbrane i mrtva šansa za Hasanovića koji mlako šutira i brani Bonello i tako je propala vjerovatno i najbolja šansa za Velež na utakmici.

Kazna je stigla za samo pet minuta. Slobodan udarac, centaršut, šut Mashikea brani Bogdanović, lopta se od stative odbija do Guillaumiera koji s nekoliko metara pogađa praznu mrežu.

Dvije minute nakon toga slobodan udarac iz sjajne pozicije, ali Halilović pogađa samo živi zid.

Ponovo lopta pada u šesnaestercu Maltežana u 40. minuti i ponovo mlitav šut, ovaj put Zajmović pored gola.

Za kraj prvog dijela igre Halilović je šutirao pravo u Bonella.

Nastavak donosi ofanzivu Hamruna. U 52. minuti Pavić blokira opasan šut gostiju s vrha šesnaesterca.

Nova dobra šansa za goste u 56. minuti. Jonny zaboravljen u kaznenom prostoru Veleža, sreća loše šutira.

U 63. minuti Sowe mijenja Jonnyja i odmah šutira, ali loše. Dobro je Bogdanović bio postavljen.

Džanković mijenja Anđušića u 80. minuti i odmah pravi dobar solo prodor, pada u kaznenom prostoru gostiju, no ni govora o penalu tu nije bilo.

U drugoj minuti nadoknade iznenada se sam na vrhu kaznenog prostora Veleža našao Nedeljković, ali, srećom, bio neprecizan i ostalo je "samo" 0:1 za Hamrun.

Minut nakon toga Haskić pada, dosuđen je slobodan udarac za Velež, Blagojević je šutirao i pogodio samo živi zid.

U posljednjim sekundama utakmice Nermin Haskić u šansi, s pet metara šutira, ali Bonello hvata živu loptu.

Revanš na Malti na rasporedu je za sedam dana. Spomenimo još i to da je Levski s 2:0 bio bolji od PAOK-a u prvoj utakmici, a upravo će se pobjednici ova dva dvomeča sastati u trećem pretkolu.

Prva utakmica drugog pretkola Konferencijske lige:

Velež - Hamrun 0:1 (Guillaumier 31')

Potražite više informacija na temu UEFA Konferencijska liga:

FK Velež: Bogdanović, Dejanović, Zeljković, Ikić, Pavić, Hasanović, Radovac, Halilović, Ćosić, Haskić, Anđušić.

Hamrun Spartans FC: Bonello, Bjeličić, Emerson, Borg, Camenzuli, Guillaumier, Prša, Corbolan, Jonn, Dodo, Mashike.

Zaprati FK Velež, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Velež Moje Teme

EmirEmir111
Sve dok na celu bh klubova ne budu biznismeni koji su spremni oformiti ekipu od barem 15-20 miliona eura, mi necemo nikad igrati grupnu fazu. Ne mozes igrati grupnu fazu sa ekipom od 2.5 mil. Pored toga, najbolji stadion u drzavi nam je Grbavica sa dvije uslovne tribine. Ovo je nasa realnost. Igraci u pl su amateri koji se oslovljavaju kao profesionalci.