Bosna se vraća: Studenti savladali Briješće i "otvorili" vrata PLBiH

Uzbudljiva utakmica

H. Zilić

Rukometaši sarajevske Bosne iza sebe imaju furioznu sezonu u Prvoj ligi FBiH.

U utakmici 18. kola svladali su Briješće u gradskom derbiju rezultatom 24:28.

Vidjeli smo veoma uzubljivu utakmicu gdje su domaćini pružili sjajan otpor lideru na tabeli.

Prvo poluvrijeme Briješće je dobilo rezultatom 15:14.

U nastavku je Bosna sredinom poluvremena ubacila u svoju prepoznatljivu brzinu i prelomila utakmicu za konačnih 24:28.

Bosnu je do trijumfa predvodio Amar Korkarić sa sedam golova, šest pogodaka je postigao Tarik Balta, a četiri pogotka Faruk Vražalić.

Kod domaće ekipe Brijšeća raspoložen je bio Igor Beribaka sa sedam golova, a pratio ga je Juso Sadiković sa šest postignutih pogodaka.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Četiri kola prije kraja Bosna ima devet bodova prednosti ispred drugoplasirane ekipe Goražda.

U narednom kolu nas očekuje i derbi između Bosne i Goražda, gdje će Studenti imati priliku da i matematički osiguraju povratak u rukometnu Premijer ligu BiH.