Duel dva Jedinstva pripao Brčankama
Brčanke zasluženo slave trijumf u Mejdanu

Tuzlanske Labudice nisu uspjele iznenaditi imenjakinje iz grada na Savi

E. Dindić, foto: E. Dindić

U 13. kolu Premijer lige BiH za rukometašice, Jedinstvo iz Brčkog slavilo je gostujuću pobjedu nad tuzlanskim Jedinstvom rezultatom 30:39.

U Malom Mejdanu večeras je tuzlansko Jedinstvo dočekalo ekipu istog imena iz Brčkog, no popularne Labudice nisu uspjele obradovati domaću publiku. Brčanke su od prvog do zadnjeg minuta susreta bile bolje, efikasnije i sasvim zasluženo iz Tuzle odnose puni plijen.

Već na poluvremenu koje je pripalo gošćama rezultatom 14:22 bilo je jasno u kojem pravcu ide ovaj susret. U nastavku utakmice Brčanke su iskusno držale ubjedljivo vodstvo sve do konačnih 30:39.

Gošće iz Brčkog ka sigurnom trijumfu predvodile su Marijana Sorak sa osam golova, a sjajno su je pratile Sanja Kadić, Jelena Lukić i Ajla Alokadić koje su se po sedam puta upisivale u listu strijelaca. Najefikasnije u domaćem sastavu bile su Nadja Škapur sa osam, te Monika Tadić i Jasmina Osmanović sa po sedam postignutih pogodaka.

JEDINSTVO – JEDINSTVO BRČKO 30:39

Mala dvorana Mejdan. Gledalaca: 200. Sudije: Jasmin Mulahasanović i Ivan Širić. Delegat: Vladimir Križanac. Isključenja: Jedinstvo: 6 minuta, Jedinstvo Brčko 12 minuta. Sedmerci: Jedinstvo 3/3, Jedinstvo Brčko 5/4. Rezultat poluvremena: 14:22.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (Ž):

JEDINSTVO: Dervišbegović, Škapur 8, Avdić, Omerović, J. Osmanović 7, Ibrahimović 1, Mitrović 1, Jogunčić 1, Suljanović, Jusić, Mačak 2, E. Osmanović, Tadić 8, Arnautović 1, Rajković, Zupčević 1. Trener: Daniel Sabljić.

JEDINSTVO BRČKO: Pekić 1, Sorak 8, Rendić 3, Lukić 7, Erić, Petrović 4, Džurić, Bošnjak 2, Nedić, Pajić, Brankovan, Alokadić 7, Kadić 7. Trener: Saša Radovanović.