Herojska utakmica Izviđača: Skauti bili blizu velike senzacije

EHF Evropa liga

Haris Zilić

Rukometaši Izviđača iz Ljubuškog odigrali su večeras duel četvrtog kola EHF European league u gostima kod Chamebrya i to je bio najbolji meč Skauta u Evropi ove sezone.

Izviđač je pokazao da lagano postaje zrela i ozbiljna ekipa za evropske izazove, a bili su blizu senzacije.

Chambery je slavio rezultatom 34:30, a bh. predstavnik pružio je odličan otpor favorizovanim domaćinima.

Na poluvremenu je Chambery imao tri gola prednosti (16:13), a bh. prvaci se nisu predavali u drugom poluvremenu, tako da se domaća ekipa morala dobro namučiti da upiše trijumf.

Chambery je do trijumfa predvodio Benjamin Richert sa sedam golova, po pet su postigli Iosu Goni Leoz i Arthur Anquetil.

Na golu domaće ekipa ponovo je na visini zadatka bio bh. reprezentativac mladi Harun Hodžić sa devet intervencija.

U redovima Izviđača raspucan je bio Edvin Dželilović sa osam pogodaka, šest je postigao Ivano Pavlović.

Na golu bh. prvaka Aldin Alihodžić je skupio sedam odbrana, a Haris Suljević je imao četiri uspješne intervencije.

Izabranike trenera Tonija Čoline očekuju još dvije evropske utakmice u grupnoj fazi ovosezonske EHF Evropa lige.

U narednom kolu na svom parketu dočekuju Dinamo iz Buchuresta i to će biti prilika da Ljubuški još jednom uživa u vrhunskom rukometu.

Grupnu fazu Izviđač zatvara gostovanjem kod ekipe Fuchsea u Berlinu.