Izviđač na krilima Pavlovića napravio veliki preokret u derbiju protiv Borca

Sjajna utakmica u Ljubuškom

E. Oštraković

Derbi 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigran je u Ljubuškom, a naravno radi se o utakmici između Izviđača i Borca.

U sjajnoj utakmici pobjedu je na kraju slavila domaća ekipa i to nakon preokreta, a konačan rezulat bio je 27:26.

Prvi dio utakmice viđena je sjajna i velika borba na terenu, a igralo se gol za gol.

Tek je u 21. minuti ekipa Borca uspjela da napravi seriju od 3:0, te da na taj način dođe do malo veće prednosti na ovoj utakmici.

Domaća ekipa se naravno nije predala, te su u 29. minuti stigli do poravnanja pri rezultatu 10:10.

Ipak, do odlaska na odmor Borac postiže još dva gola, a domaći jedan, te Borac ima prednost od 12:11 na poluvremenu.

Borac je na startu drugog poluvremena uspio da ode na plus pet, pa je tako u 36. minuti rezultat bio 17:12 za goste.

Imali su gosti prednost sve do 50. minute kada se Izviđač vraća u ovu utakmicu, a do kraja su napravili veliki preokret.

Na kraju su domaći rukometaši ostvarili minimalnu pobjedu od 27:26.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Do pobjede su ekipu Izviđača vodili Ivano Pavlović sa osam, te Diano Češko sa četiri postignuta gola.

Kod gostiju iz Banjaluke najbolji su bili Klimavets sa jedanaest i Zalevsyi sa šest postignutih golova.