Gračanlije ponovo nemoćne u Ljubuškom - Derbi kola pripao Izviđaču

Nema više neporaženih ekipa

E. Oštraković

Sjajnu utkamicu u okviru 7. kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine u Ljubuškom su odigrali Izviđač i gosti iz Gračanice. Konačan rezultat bio je 34:32.

Utakmica je okarakterisana derbijem kola i to sa velikim pravom, a na terenu je tokom cijelog susreta viđena velika borba.

U velikim problemima su na samom otvaranju utakmice bili domaći igrači koji čijih je nekoliko igrača jako brzo dobilo po dva isključenja.

Većim dijelom prvog poluvremena igralo se gol za gol, ali nešto bolji su bili gosti koji su uspijevali da se odvoje na dva razlike.

Dobru igru koju su pružili u većem dijelu prvog poluvremena Gračanlije su krunisale vodstvom i na poluvremenu.

Naime, Gračanica je na odmor otišla sa vodstvom od jedan razlike, a rezultat je u tom trenutku bila 19:18 za goste.

U drugom poluvremenu domaći su zaigrali dosta bolju odbranu, a u napadu su nekako veoma lagano postizali golove.

Upravo to značilo je i preokret na semaforu. Doli su domaći sredinom prvog poluvremena do vodstva od dva razlike.

U zadnjih deset minuta ušlo se pri vodstvu Izviđača od jednog gola, a Gračanlije su pokušavale da dođu do poravnanja.

Moramo istaći fenomenalnu partiju kapitena RK Gračanica koji nije igrao od prve minute, ali je uspio postići čak 14 golova.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Najbolju šansu za poravnanje imali su u 55. minuti gosti, ali Karanović je napravio korake i tako poklonio loptu Izviđaču.

Nakon toga domaći više nisu dali šansu gostima za poravnanje, te su slavili pobjedu na svom terenu.