Loše prvo poluvrijeme koštalo Zmajice trijumfa

Litvanija bila bolja

Haris Zilić

U Azerbejdžanu se igra Evropsko prvenstvo B divizije za rukometašice u kategoriji kadektinja U17, a na prvenstvu nastupa i reprezentacija Bosne i Hercegovine.

Naše djevojke su jutros odigrale meč drugog kola grupe A2 protiv selekcije Litvanije.

Izabranice Fuada Mahmutovića upisale su poraz rezultatom 40:37 u utakmici koja je imala dva poluvremena.

U prvom poluvremenu totalna dominacija selekcije Litvanije, koja je igrala bez greške, konstantno vodila, povećavala prednost, a na poluvremenu su imale prednost od 24:16.

Kada se činilo da našim rukometašicama 'prijeti novi težak poraz, Zmajice se bude u nastavku.

Pravimo fenmenalnu seriju i u 53. minuti dolazimo na -2, rezultat je bio 33:31 u korist Litvanije.

U finišu dosta uzbuđenja, ali više koncetracije imale su Litvanke za konačnih 40:37.

Naše djevojke mogu žaliti za veoma lošim prvim poluvremenom.

Kod naše selekcije najefikasnija je bila Azra Letić sa devet golova, osam pogodaka postigla je Nejla Maglajkić.

U redovima Litvanije nestvarnu partiju odigrala je Gabija Pilikauskaite koja je zabila 16 golova iz 20 pokušaja.

Podsjetimo, bh. reprezentacija je u prvom kolu poražena od Slovenije 41:27, a naredni susret,tačnije susret trećeg kola igramo već sutra protiv domaćina turnira selekcije Azerbejdžana.