Premijer liga BiH za rukometašice

H. Zilić

Duel petog kola Premijer lige BiH sinoć su na Ilidži odigrale ekipa Ilidže i Izviđača.

U borbenoj rukometnoj predstavi gošće iz Ljubuškog su slavile sa 30:34.

Izviđač odlično otvara meč i poveo je sa 2:6, međutim Ilidžanke se brzo vraćaju i odvode meč u egal.

Sredinom drugog poluvremena Izviđač vodi 17:22, ali domaće rukometašice se u finišu vraćaju i u 56. minuti rezultat je glasio 30:32, ali nekoliko grešaka u napadu Ilidćžanki koriste gošće za konačnih 30:34.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (Ž):

Izviđač je do trijumfa predvodila Ana Petrović sa devet golova, kod Ilidže najefikasnija je bila Almedina Imširović sa 11 golova.