Kielce učinio nemoguće: Maestralna utakmica Poljaka i nevjerovatna pobjeda protiv PSG-a
Već nakon prvog poluvremena Kielce je imalo ogromnu prednost od pet razlike, ali niko nije mogao ni pomisliti da će ta prednost biti još veća na kraju.

Rukometni tim iz snova se osramotio

E. Oštraković

Večeras je odigrana prva utakmica četvrtfinala Lige prvaka, a Kielce je pred svojim navijačima priredilo veliko iznenađenje i uništilo moćnog PSG-a sa 34:24.

Gosti su u ovom dvomeču, ali i u ovom prvom susretu bili veliki favoriti, ali je domaća ekipa ostvarila savim zasluženu pobjedu u večerašnjoj utakmici.

Ipak, domaći igrači su vjerovali u sebe i predvođeni Cuparom koji je sakupio 14 odbrana, te golovima prije svega Kulesha i Karaleka koji su postigli po šest golova, uspjeli su ostvariti veliku pobjedu.

Tako je bogati Pariz za koji nastupaju Omeyer, Hansen, braća Karabatić, Remili, Gensheimer i još mnoge zvijezde, poražen na gostovanju, te pred sobom ima veliki zadatak da u revanšu stigne ovu prednost Kielcea.