Krivaja slomila otpor neugodne Bosne i došla do nove pobjede

Nastavak prvenstva u rukometnoj Premijer ligi

S. Mlaćo
Nastavljeno je prvenstvo u Premijer ligi BiH za rukometaše.

Krivaja je sinoć pred svojim navijačima savladala sarajevsku Bosnu 30:28.

Gosti su bolje otvorili meč te vodili 9:6, a na pauzu odlazi pre prednošću 13:11.

U nastavku ista scenarij, te Bosna povećava svoju prednost u 32. minuti na 15:11.

Krivaja se tek tada budi, te serijom 6:1 već u 45. minuti ima prednost 20:18. Bilo je to i prvo vodstvo domaćeg tima nakon početnih 2:1.

Isključenje Zulfića pomoglo je Krivaji koja u neizvjesnoj završnici dolazi na 29:26, a zatim Bosna sa dva pogotka smanjuje na 29:28.

Konačnih 30:28 postavlja Faris Čolaković nekoliko sekundi prije kraja meča.

Najefikasniji igrač u redovima Krivaje bio je Omerčević Isak sa devet postignutih pogodaka dok je tri manje dodao Velić Deni. Po tri pogotka postigli su Salkić Ismir, Bašić Haris, Mehić Eldar i Čolaković Faris.

Kod Bosne listu strijelaca predvodio je Mehinagić Edo sa šest, dok su po pet pogodaka dodali Selimović Aid i Damjanović Mirko.

RK Krivaja – ORK Bosna 30:28 (11:13)

SD Zavidovići – 25.02.2022., Sudije: Bijeljić Saša i Tovilović Miroslav, Delegat: Jović Srđan

Sedmerci: RK Krivaja 3/1, ORK Bosna 1/1, Isključenja: RK Krivaja (10 minuta), ORK Bosna (16 minuta)

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

RK Krivaja: Sušić Amar, Velagić Selman, Salkić Ismir 2, Bašić Haris 3, Velić Deni 6, Ćosić Adin, Omerčević Isak 9, Mehić Eldar 3, Sinanović Edin, Sarajlić Matej 1, Avdić Enis, Zvekić Semir 2, Polić Almas, Muhić Haris (4 odbrane), Čolaković Faris 3, Hadžihasić Jasmin (8 odbrana), Trener: Divković Ivan

ORK Bosna: Mutapčić Kenan (10 odbrana), Beširović Arman, Domazet Mihailo, Bošić Sanjin 2, Mehinagić Edo 6, Gušić Armin, Korkarić Amar 4, Herić Amar, Selimović Aid 5, Mimić Mirza, Vražalić Faruk, Zulfić Muhamed 1, Damjanović Mirko 5, Burnazović Mirko, Prašćević Nemanja 1, Stoisavljević Marko 4, Trener: Korkarić Zuhdija