Lagana pobjeda Vardara

Liga prvaka

Rukometaši Vardara lagano su stigli do druge pobjede u novoj sezoni Lige prvaka.

Makedonski prvak je večeras na svom terenu savladao švedski IFK Kristianstad sa uvjerljivih 33:25.

Skopski tim je fantastično ušao u meč. Poveli su sa 6:0, a prednost se iz napada u napad zatim i povećavala. Imao je Vardar u nekoliko navrata i plus 10, a nakon 30 minuta igre domaći su vodili rezultatom 19:10.

Ništa gosti nisu mogli napraviti ni u drugom poluvremenu. Prednost je konstantno varirala između osam i jedanaest golova razlike i Vardar je na kraju bez većih problema priveo ovaj meč kraju i došao je do druge pobjede.

Ivan Čupić je bio najefikasniji u domaćem timu sa sedam golova, a Vuko Borozan je dodao pet.

Sa druge strane pet golova je postigao Adam Nyfjal.