RK Leotar upisao historijsku pobjedu - Stanković "prekucao igricu"

Sjajna partija tima iz Trebinja

E. Oštraković

Sinoć su rukometaši Leotara ostvarili pobjedu na domaćem terenu protiv ekipe iz Latvije, Tenax Dobele u okviru drugog kola EHF Evropa kupa. Utakmica je završena pobjedom tima iz Trebinja, a rezultat je bio 24:22.

Ovo je bila historijska pobjeda za Leotar kojem je ovo bio prvi put da nastupa u nekom evropskom takmičenju.

Leotar je sjajno otvorio susret i od prve minute prednost je bila na strani ekipe iz Trebinja.

Na poluvrijeme domaći tim je nakon sjajne igre otišao na odmor sa vodstvom od pet razlike, a rezultat je bio 14:9.

Drugo poluvrijeme su se gosti malo probudili, te su u 42. minuti uspjeli da dođu do poravnanja od 16:16.

Minut kasnije gosti su imali i vodstvo, a rezultat je tada bio 18:17, ali nisu domaći rukometaši pali.

Odigrali su jako dobro do kraja, te su uspjeli da vrate prednost i da na kraju ostvare pobjedu od 24:22.

Stanković je u pobjedi Leotara postigao čak dvanaest pogodaka, a pet je dodao Aleksandar Milojević.

Jako dobar nastup imao je i golman domaćeg tima Miloš Knežević koji je upisao osam odbrana.

Kod gostiju je najbolji bio Maris Veršakovs koji je postigao sedam golova.

Revanš utakmica igra se za sedam dana u Latviji.