Loše izdanje Burića u porazu Flensburga od Barcelone
Kod gostiju najbolji su bili Lier i Steinhauser sa po šest postignutih golova, a Benjamin Burić upisao je samo jednu intervenciju.

Liga prvaka

E. Oštraković

Rukometaši Barcelone ostvarili su pobjedu u devetom kolu EHF Lige prvaka na domaćem terenu protiv Flensburga.

Ključ pobjede bio je u sjajnoj igri u drugom poluvremenu, a Barceloni je ovo bila osma pobjede ove sezone u Ligi prvaka.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dosta izjednačenoj igri, a to najbolje pokazuje rezultat sa kojim se otišlo na odmor. Bilo je 15:15.

Barcelona je bila dosta bolja u drugom poluvremenu, posebno sredinom drugog dijela, kada su ostvarili prednost od šest golova razlike.

Na kraju su ostvarili sigurnu pobjedu od 31:27, a najefikasniji su bili Abello sa deset i Cindrić sa sedam postignutih golova.