Minimalna pobjeda Maglaja u Derventi, Vogošća ubjedljiva protiv Lokomotive, Izviđač ponovo slavio

Premijer liga BiH

Rukometaši Maglaja ostvarili su minimalnu pobjedu na gostovanju u Derventi sa 28:29.

Gosti su bolje otvorili susret, te su nakon uvodnih deset minuta imali prednost od 1:5, ali je Derventa na odmor otišla sa vodstvom od 15:14.

Ipak, u drugom poluvremenu sjajna igra Maglaja donijela je rezultat jer su preokrenuli rezultat i ostvarili pobjedu od 28:29.

RK Derventa - RK Maglaj 28:29 (15:14)

Izviđač je ostvario ubjedljivu pobjedu na gostovanju kod Slavije, koja nije imala nikakvih šansi u ovoj utakmici.

Sjajno prvo poluvrijeme Izviđača donijelo im je vodstvo od četiri razlike na poluvremenu, a bilo je 12:16.

U drugom poluvremenu gosti nisu stali sa dobrom igrom, te su na kraju slavili sa deset razlike, a konačan rezultat bio je 22:32.

RK Slavija - RK Izviđač 22:32 (12:16)

Ubjedljivu pobjedu ostvarila je i ekipa Vogošće i to protiv Lokomotive iz Brčkog na domaćem terenu.

Početak utakmice bio je dosta tvrd, ali je Vogošća u drugom dijelu prvog poluvremena ostvarila prednost, te su na odmor otišli sa vodstvom od 15:9.

U drugom poluvremenu Vogošća je nastavila sa dobrom igrom, što im je na kraju donijelo pobjedu od deset razlike, tačnije 29:19.

RK Vogošća - RK Lokomotiva 29:19 (15:9)