Vogošća pobjedom protiv Maglaja otvorila novu sezonu

Sigurna pobjeda

E. Oštraković

Vogošća je novu sezonu otvorila pobjedom na domaćem terenu protiv ekipe Maglaja.

Domaća ekipa bila je izraziti favorit na ovom susretu, a na kraju su slavili pobjedu od 27:22.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta izjednačeno, te se Maglaj držao u rezultatskom egalu, a na odmor se otišlo vodstvom domaćih od 13:12.

U drugom poluvremenu nešto lošija igra gostiju, te je Vogošća to iskoristilia i ostvarila pobjedu od pet razlike.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

U domaćem sastavu najbolji je bio Iban Benić sa sedam postignutih golova, dok je kod gostiju najefiasniji bio Haso Ćosić sa osam postignutih golova.