Pick Szeged sjajnom igrom došao do pobjede protiv Barcelone
U domaćem timu najefikasniji je bio Maqueda sa sedam postignutih golova, dok je kod Barcelone najbolji bio Ludovic Fabregas sa osam postignutih golova.

Liga prvaka

E. Oštraković

Odigrano je prvo kolo grupne faze rukometne Lige prvaka, a Pick Szeged je ostvario pobjedu protiv Barcelone.

Iako je Barcelona bila favorit, Pick Szeged je odigrao sjajan meč, te je na kraju slavio zasluženu pobjedu.

Furiozno prvo poluvrijeme odigrala je ekipa Pick Szegeda, te je na kraju prvog dijela utakmice imala vodstvo od čak sedam golova, bilo je 18:11.

U nastavku domaći nisu stali, ali trgnula se i Barcelona, koja je u 45. minuti uspjela da smanji na 24:21.

Do kraja utakmice Barcelona nije uspjela napraviti preokret, te je na kraju utakmica završena pobjedom Pick Szegeda rezultatom 31:28.