Poznat i drugi finalist Kupa BiH: Sloboda ide na megdan Izviđaču!

Nakon pobjede protiv Borca

E. Oštraković

Rukometaši Slobode igrat će u finalu Kupa Bosne i Hercegovine protiv Izviđača.

Oni su finale izborili tako što su sa 23:19 ostvarili pobjedu protiv Borca iz Banja Luke.

Rukometaši Slobode bolje su ušli u utakmicu, te su sredinom prvog poluvremena imali vodstvo do pet razlike, pri rezultatu 8:3.

Do kraja prvog poluvremena Borac je uspio smanjiti rezultat na dva razlike, te se na odmor otišlo pri vodstvu Slobode od 10:8.

U drugom poluvremenu Sloboda je igrala odlično i u napadu, ali i u odbrani, te su upisali pobjedu od četiri razlike.

Najbolji kod Slobode bio je Edin Klis sa pet postignutih golova, dok su kod Borca najefikasniji bili Luka Perić, Aleksandar Miličević i Marko Lukić sa po četiri postignuta gola.

RK Borac M:tel – RK Sloboda 19:23 (8:10)

RK Borac M:tel: Bera Lazar, Perić Luka 4, Puljizović Saša, Jeremić Nikola, Todorović Jovan, Ljubišić Bojan, Milićević ALeksandar 4, Nježić Miloš 1, Lukić Marko 4, Knežević Luka 1, Subotić Slađan, Vučićević Nemanja, Tepuć Božo 1, Čelić Đorđe, Draganić Vlado 1, Milova Nemanja 3

RK Sloboda: Stojanović Dražen, Čamdžić Mihret, Tufekčić Adnan 4, Đana Harun, Suhonjić Emir 4, Ovčina Alen 3, Vuković Eldin, Halilković Damir 3, Čajić Zdravko, Klis Edin 5, Čajić Renato, Huseinović Amar, Milkunić Muharem, Bajrić Ismar, Bečić Anes 4, Jusić Ermin