Preokret Meshkova u Švedskoj, Sporting bolji od Metalurga

Liga prvaka, 1. kolo

Ekipa Meshkov Bresta i lisabonskog Sportinga upisale su pobjede u 1. kolu Lige prvaka.

Meshkov je kao gost savladao švedski Kristianstad 30:32, a do pobjede su došli odličnom igrom u drugom poluvremenu.

Ušli su gosti kao blagi favoriti u ovaj meč, ali je švedski tim odličnom igrom imao konstantnu prednost u prvom poluvremenu i nakon 30 minuta imalu su prednost od dva gola, 16:14.

Međutim, nastavak meča potpuno pripaa gostima. Uspjeli su se odbojiti na sigurnu prednost i samo su do kraja održavali razliku, te su stigli do pobjede.

Sandro Obranović i Darko Đukić su postigli po osam golova u pobjedničkom timu, a Alex Škurinski je dodao sedam.

Kod domaćeg tima Philip Henningsson je bio najefikasniji sa sedam postignutih golova.

Sporting je očekivano savladao Metalurg iz Skoplja rezultatom 34:26.

Makedonski tim je samo u prvom poluvremenu bio konkurentan, ali su u nastavku potpuno razbijeni.

Sporting je iskoristio apsolutno sve greške Metalurga i došao je na kraju do uvjerljivog trijumfa.

Rocha i Ruesga sa šest, te Solha sa pet golova su predvodili porugalski tim do pobjede, dok je na drugoj strani šest golova postigao Mario Tankoski.