PSG na korak od prolaska, Kielu derbi s Barcelonom

Liga prvaka, četvrtfinale

Rukometaši PSG-a i Kiela ostvarili su pobjede u prvim utakmicama četvrtfinala Lige prvaka protiv Szegeda i Barcelone.

Veliki derbi Kiela i Barcelone donio je pobjedu domaćina rezultatom 28:26.

Samo na otvaranju ovog meča Barca je imala prednost (2:1), dok je u ostatku Kiel imao prednost. Iako su tokom prvog poluvremena imali i četiri gola prednosti, na odmor su otišli sa plusom od jednog gola, 16:15.

Nastavak meča donosi bolju igru domaćeg tima. Održavali su prednost i na kraju u Barcelonu nose dva gola viška, 28:26.

Kiel je do pobjede vodio Marko Vujin sa 10 golova, dok je Raul Entrerrios kod Barce pogađao četiri puta.

Ekipa PSG-a slavila je na gostovanju kod Szegeda 30:27 i izvjesno je da će oni igrati na završnom turniru.

Od prve do posljednje minute gosti su vodili, a na kraju u revanš ulaze s tri gola prednosti.

Nikola Karabatić je u pobjedničkom timu postigao sedam golova, a kod Szegeda je Pedro Rodriguez Alvarez postigao šest.