PSG ostvario pobjedu na gostovanju kod Celja, Motor u sjajnoj utakmici poražen od Meshkov Bresta

Rukometna Liga prvaka

E. Oštraković

Utakmice 11. kola Lige prvaka u rukometu odigrali su Celje i PSG, te Motor i Meshkov Brest.

Pobjede su ostvarile ekipe PSG-a i Meshkov Bresta, koji su u uvodu utakmica bili favoriti.

PSG je gostovao kod Celja, te je uspio ostvariti pobjedu od četiri razlike, a bilo je 33:29 za tim iz Francuske.

Prvo poluvrijeme bilo je ključno u ovoj utakmici, jer su gosti upravo u prvom dijelu napravili tu prevagu od četiri razlike.

Na odmor su otišli sa četiri gola prednosti, a drugo poluvrijeme bilo je izjednačeno, te je na kraju PSG slavio sa 33:29.

Meshkov Brest je u drugoj utakmici nakon velike borbe savladao ekipu Motora. Prvo poluvrijeme završeno je vodstvom gostiju od 18:17.

U drugom dijelu gosti su uspjeli da održe prednost, a na kraju su pobijedili sa tri razlike, tačnije bilo je 36:33.

Sjajan je u ekipi Meshkov Bresta bio i reprezentativac Bosne i Hercegovine, Marko Panić, koji je postigao pet golova.