Čapljina namučila Slobodu, Tuzlaci nisu dopustili iznenađenje

Dobra utakmica između Slobode i Čapljine

E. Oštraković

Posljednju utakmicu u okviru 11. kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine u Tuzli su odigrale ekipe Slobode i Čapljine. Nakon dosta muke slavili su Tuzlaci i to sa 36:33.

Prvi dio utakmice bio je veoma izjednačen, igralo se gol za gol, a ekipe su se praktično smjenjivale u vodstvu.

Međutim na odmor su sa vodstvom otišli domaći rukometaši, a rezultat je na poluvremenu bio 17:16 u njihovu korist.

Drugi dio utakmice donio je istu igru kao i prvi. Činilo se da su igrači Slobode slomili goste kada su napravili seriju od 4:0 i otišli na plus pet.

Gosti su uzvratili na isti način, te su u 49. minuti došli na samo jedan gol zaostatka i uvukla se nervoza među domaće igrače i navijače.

Ipak, imali su Tuzlaci dovoljno koncentracije u posljednjih deset minuta, te su na kraju uspjeli ostvariti pobjedu od 36:33.

Do pobjede su Slobodu vodili Pavlak sa devet, te Gabrieri sa sedam postignutih golova.

Najbolji u gostujućoj ekipi bili si Lasta sa dvanaest i Krešić sa devet postignutih golova.

Sloboda se nakon ove pobjede nalazi na 7. mjestu na tabeli sa 10 osvojenih bodova, dok je Čapljina posljednja bez bodova.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

U narednom kolu Čapljina na svom terenu dočekuje Konju, a Sloboda će u goste kod ekipe Izviđača.

Ta utakmica je uz utakmice Leotara i Vogošće, te Gračanice i Maglaja, derbi 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.