Egipat na otvaranju Svjetskog prvenstva bolji od Čilea

A. Beganović

Utakmicom između Egipta i Čilea otvoreno je Svjetsko prvenstvo za rukometaše koje se igra upravo u Egiptu.

Domaća selekcija u 1. kolu grupe G je bez većih problema savladala slabašni Čile. Slavio je Egipat rezultatom 35:29.

Od samog početka meča bilo je jasno u kojem smjeru će otići ovaj meč. Domaći su u ovom trenutku mnogo kvalitetnija selekcija što su zapravo i pokazali u večerašnjem duelu.

Nakon prvih 30 minuta imali su prednost od sedam pogodka (18:11) i već tada je bilo odlučeno pitanje pobjednika. U nastavku meča Egipat je, čini se, igrao koliko mu je potrebno za pobjedu, pa je Čile uspio smanjiti za konačnih 35:29.

U drugom meču u ovoj grupi snage će odmjeriti Švedska i Sjeverna Makedonija.