Rukometaši Gračanice sigurni protiv Čapljine

Rukometna Premijer liga, 11. kolo

Edmir Škorić, foto: A. Ahmeljić

Rukometaši Gračanice na svom su parketu, rezultatom 42:36, savladali Čapljinu u 11. kolu Premijer lige BiH.

Gračanlijama je ovo bila sedma prvenstvena pobjeda i trenutno su na četvrtoj poziciji na tabeli, dok je Čapljina upisala četvrti poraz.

Gosti su čak i vodili an poluvremenu (18:17), ali su domaći rukometaši u nastavku odigrali puno bolje i na kraju zasluženo slavili.

Najefikasniji bio je Ovčina sa 12 golova, dok je Osmanhodžić, baš kao i Ferhatbegović, postigao osam golova. Kod gostiju Grbavac je postigao 12 golova, Suton 7, a Jurković 6 pogodaka.

RK Gračanica - HRK Čapljina 42-36 (17:18)

RK Gračanica: Ahmetašević 3 odbrane, Hasić 12 odbrana , Mulahalilović , Sarajlić , Salkić 5 , Mujačić , Avdić , Buljugija 1 , Alibegović , Saračević , Osmanhodžić 8 , Ovčina 12 , Brđanović 6 , Ferhatbegović M. 2 , Ferhatbegović E. 8

Trener: Jasmin Mrkonja

HRK Čapljina: Prskalo 13 odbrana (1 sedmerac) , Bule , Brkić , Ilić , Ostojić 1 , Grbavac 12 , Suton 7 , Jurković 6 , Kordić 2 , Vegar 5 , Rodin 2 , Lasta , Pervan 1