Sloboda Solana u Mejdanu bolja od Dervente

Samir Mlaćo, foto: Emir Dindić

U svojoj prvoj pripremnoj utakmici rukometaši Slobode Solane savladali su u Mejdanu Derventu rezultatom 40:29.

Jasno je da će Sloboda biti glavni favorit za prvaka u Prvoj ligi FBiH, te plasman u Premijer ligu, a a svoju snagu pokazali su već protiv ekipe iz Dervente.

Već nakon prvog poluvremena domaći su imali vodstvo 20:11 te je bilo jasno da će upisati pobjedu. U nastavku su i povečali svoju prednost te na kraju slavili sa + 11.

U redovima Slobode istakao se novajlija Davor Kadić sa osam golova, Skopljak je dodao sedam, a Hamzić pet.

Kod gostiju bolji od ostalih bili su Davor Živanović i Branko Mišanović sa po pet postignutih golova.