Terzićev Veszprem priredio senzaciju kod Burićevog Flensburga, Barcelona rutinski protiv Nantesa
Flensburg je u prvu utakmicu pred svojim navijačima ušao kao favorit, ali nisu uspjeli ostvariti pobjedu, protiv jako raspoloženih gostiju.

Utakmice četvrtfinala Lige prvaka u rukometu

E. Oštraković

Sinoć su odigrane dvije utakmice četvrtfinala Lige prvaka u rukometu, a senzaciju je priredio Veszprem koji je ostvario pobjedu kod Flensburga.

Osim utakmice u kojoj su se sastale ove dvije ekipe, sinoć su igrali i Nantes i Barcelona, a pobjedu su sasvim očekivano ostvarili gosti.

Krenulo je dobro za domaće koji su odmah na startu utakmice imali prednost od 3:0. Ipak, sredinom prvog poluvremena gosti prave seriju od 4:0, te tako dolaze u vodstvo od 9:6.

Do kraja poluvremena Flensburg je uspio izjednačiti, pa i povesti 13:12, ali se na odmor otišli pri neriješenom rezultatu, 15:15.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gostite dolaze u vodstvo od 17:15. Flensburg je uspio postići jedan gol, a nakon toga ide nova serija gostiju, ovaj put od 5:0, te dolaze u vodstvo od 22:16.

Utakmica je na kraju završena ubjedljivom pobjedom Veszprema, a konačan rezultat bio je 28:22 za goste.

Barcelona je na gostovanju kod Nantesa upisala očekivanu, ali i ubjedljivu pobjedu od sedam razlike, te su vjerovatno i riješili pitanje polufinaliste iz tog duela.

Nantes je uspio povesti samo jednom i to u prvom napadu, a nakon toga Barcelona je uzela stvar u svoje ruke, te je ostvarila pobjedu od 32:25.