Trofej kupa za rukometašice ide u Hadžiće

Po peti put

Rukometašica Hadžića osvojile su danas Kup naše zemlje pobjedom nad ekipom ŽRK Grude 34:31.

Na početku smo vidjeli bolju igru Gruda, no Hadžićanke se bude i dolaze do preokreta u 21. minuti. Na pauzu odlaze sa tri gola prednosti, bilo je 19:16.

U nastavku također zanimljiv meč. Grude dolaze na minus u 44. minuti (24:23), no domaće nakon minute odmore prave seriju 4:0 i na semaforu je pisalo 28:23.

Pet minuta prije kraja sedam razlike za Hadžiće, te je jasno bilo ko će osvojiti trofej. Na kraju je završilo 34:31.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (Ž):

Kod rukometašica iz Hadžića Maja Knezović i Edina Demić su postigle po pet golova, a golmanica Anisa Selimović upisala je 16 odbrana.

Na drugoj strani dovoljno nije bilo ni dvanaest golova Teodore Petković.