Dukla slavila u Ljubuškom: Skauti sa -2 putuju na revanš

European Cup

H. Zilić

Rukometaši Izviđača poraženi su u prvoj utakmici drugog kola European Cupa od češke Dukle.

Početak meča donio je izjednačenu igru, a onda se gosti odvajaju na tri gola razlike, a ta prednost bila je sve do 50. minute, kada su gosti otišli na 20:26.

Nakon toga serija domaćina i Skauti dolaze na -2 i tri minute prije kraja rezultat je bio 25:27.

Konačan rezultat glasio je 26:28.

U pobjedničkoj ekipi birljirao je golman Petržala se 12 odbrana od čega je bilo nekoliko zicera, dok su u napadu raspucani su bili Hlinka i Šustek sa šest golova.

Kod Izviđača najefikasnijji je bio Milan Vukšić sa sedam golova, dok je pet pogodaka psotigao Miloš Kos.

Revanš utkamica na rasporedu je narednog vikenda u Pragu.