Velika pobjeda Damira Džumhura u Banjoj Luci

Dugo se čekalo na ovakav rezultat

Haris Zilić

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur igra sjajan tenis na turniru iz serije ATP 250 u Banja Luci. To je prvi turnir iz ATP serije koji se igra u Bosni i Hercegovini.

Džumhur se nakon dugo vremena plasirao u jedno četvrtfinale ATP turnira i to nakon velike pobjede.

Damir je danas u osmini finala savladao sedmog nosioca i 42. tenisera svijeta iskusnog Richarda Gasqueta iz Francuske sa 1:2, po setovima (4:6, 6:1 6:7 (3:7)).

Prvi set je Džumhur odigrao odlično pokazao da mu itekako godi teren na Vrbasu i prvi set je dobio sa 6:4.

Gasquet se probudio u drugom setu, igrao je tenis na nivou, Džumhur nije imao šanse i drugi set Francuz uzima sa 6:1.

U odlučujućem trećem setu velika borba, dosta ijepih poteza, na kraju smo ušli u tie-break. U tie-breaku Džumhur je bio bolji sa 7:3 za 7:6 u trećem setu i konačnih 2:1.

Velika pobjeda za Damira i nakon dugo vremena plasman među osam na jednom ATP turniru.

Džumhur će u četvrtini finala turnira u Banja Luci igrati sa boljim iz meča Varillas i Rublev.

Rublev je favorit u tom meču, postavljen je za drugog nosioca pa će Damir imati još jedan težak zadatak.

Svakako da ovakva forma raduje u dijelu sezone na zemljanoj podlozi, a poznato je da se Damir na ovakvim podlogama najbolje snalazi.

Plasman u četvrtfinale turnira u Banja Luci donijet će Džumhuru i napredak na novoj ATP listi, ali i dobit će dosta na samopouzdanju.