Australian Open: Zverev imao težak meč već u prvom kolu

Altmaier se pokazao kao tvrd orah

H. Zilić

Jedan od favorita ovogodišnjeg Australian Opena i treći nositelj Alexander Zverev mučio se u prvom kolu.

Iako krajnji rezultat od 3:0 govori da je to bila rutinska pobjeda portiv Daniela Altmaiera to nije bio slučaj.

Altmaier je sunarodnjaka iz Njemačke namučio u prvom i drugom setu.

Prvi set je otišao u tie break u kojem se bolje snašao Zverev i slavio sa 7:3.

U drugom setu Zverev je ubacio u brzinu više dobio set sa 6:1 i tada se činilo da je to konačan udarac za Altmaiera, međutim vrlo borbeni Altmaier se nije predavao ni u trećem setu.

Borio se do kraja, a treći set je Zverev dobio također nakon tie breaka ovaj put sa 7:1.

Meč je trajao dva sata i 41 minut i sigurno da je Zverev očekivao lakši posao u provm kolu, ali odmah na startu se morao namučiti.