Bašić siguran na startu, u drugom kolu ima lagan zadatak

Challenger u Portorožu

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić plasirao se u drugo kolo Challengera u slovenačkom Portorožu.

Bašić je danas imao jako zahtjevan zadatak, pa je tek u tri seta i nakon skoro dva sata igre savladao Italijana Mattea Violu (210. igrač svijeta).

Bašić je prvi set dobio sa 6:2 i mislilo se kako će bez većih problema riješiti današnjeg rivala, no Viola je uspio da istim rezultatom osvoji drugi set.

U trećem setu Mirzi je bio dovoljan brejk da dođe do pobjede. U drugom kolu će Mirza igrati protiv turskog  tenisera Cema Ilkela, koji je pozvan na turnir.