Sjajan start bh. tenisera u Bugarskoj: Fatić donio prvi poen

Savladao Kuzmanova

Haris Zilić

Davis Cup reprezentacija Bosne i Hercegovine sjajno je otvorila duel Prve Svjetske skupine u gostima protiv selekcije Bugraske. Vodimo sa 1:0.

Prvi poen našem timu donio je Nerman Fatić koji je savladao prvog bugarskog reketa u ovom dvoboju, Dimitra Kuzmanovca koji je 225. na ATP listi.

To je bio sjajan i pomalo maratonski meč koji je trajao dva sata i 29 minuta, a Fatić je slavio sa 2:1 u setovima.

Kuzmanov je dobro otvorio susret i dobio prvi set sa 6:3 sasvim zasluženo jer je pokazao bolju igru.

Nakon toga budi se Fatić i i istom mjerom sa 3:6 uzvraća u drugom setu i poeavnava na 1:1.

Treći set je trajao skoro sat vremena, tačnije 58 minuta, a naš teniser je napravio brejk, dobio set sa 4:6 i konačnih 1:2.

Tako je Fatić donio prvi i vrijedan bod našoj selekciji koja ma dobru priliku da nakon prvog dana povede sa 2:0 i dođe do tri meč lopte.

Drugi meč danas igraju naš prvi reket Damir Džumhur i drugo reket bugarske Yanaki Milev koji je 550. na ATP listi.