Đoković prosuo nevjerovatnu prednost: Sinner spasio Italiju, odlučuje dubl meč

Davis Cup

Haris Zilić

Kraj novembra donosi završnicu Davis Cupa čime se spušta zavjesa na tenisku sezonu. Završnica se ove godine igra u španskoj Magali i stigla je do polufinala.

Polufinale je donijelo duel Italije i Srbije, a trijumfovala je Italija i izjednačila duel na 1:1 tako da će dubl meč odlučiti finalistu Davis Cupa.

Drugi meč odigrali su Jannik Sinner i Novak Đoković i ponudili su još jednu tenisku poslasticu kada su u pitanju ova dva fenomenalna tenisera iz samog svjetskog vrha.

Prvi set Sinner je dobio sjajnom igrom rezultatom 6:2, Đoković nije imao puno prilika.

Drugi set ista slika na terenu, ali otišla je na stranu Đokovića koji je dobio set sa 2:6 za poravnanje na 1:1.

U trećem odlučujućem setu pravi teniski spektakl, velika, borba dosta lijepih poteza i na kraju trijumf Sinnera sa 7:5 za konačnih 2:1 (6:2, 2:6, 7:5).

Đoković je u trećem setu propustio čak tri set lopte nakon čega je Sinner napravio sjajnu seriju.

Kecmanović dobro otvorio dan za Srbiju

Srbija je sjajno danas počela polufinalni dvoboj protiv Italije.

Miomir Kecmanović je dobio Lorenza Musettija u sjajnom meču rezultatom 1:2. Po setovima je bilo 7:6, 2:6, 1:6 za Kecmanovića koji je tako najavio dobar vikend za Srbiju.

Nakon Kecmanovića, Đoković nije upotpunio slavlje Srbije i odlučivat će dubl meč.

U finalu pobjednika očekuje Australija koja je sa 2:0 bila bolja od iznenađenja završnice Davis Cupa selekcije Finske.