Đoković stigao do 29. Masters titule

Novak bolji od Murrayja

Srbijanski teniser Novak Đoković ostvario je 29. masters titulu u karijeri.

Đoković je u finallu ATP turnira u Madridu u tri seta pobijedio Britanca Andyja Murrayja.

U prvom setu Đoković je napravio dva brejka i isti je dobio sa 6:2. Međutim, Murray je u drugom setu bio bolji.

Britanac je u četvrtom gemu iskoristio drugu brejk loptu i došao do 3:1 vodstva, da bi set osvojio sa 6:3.

U drugom gemu trećeg seta Novak stiže do brejka, ali uz duple pogreške prilikom servisa praktično poklanja Murrayju brejk i vraća Britanca u život.

Ipak, Đoković pravi novi brejk u šestom gemu i stiže do 4:2,pa je do kraja sačuvao prednost i ostvario još jednu pobjedu i još jednu titulu.

Ovo je za Đokovića 64. trofej u kariejri i 29. iz Masters serije.