Hrvat je bio bolji

Esmer Oštraković

Damir Džumhur poražen je u prvom kolu kvalifikacija za Roland Garros, a bolji od njega bio je teniser iz Hrvatske, Borna Gojo.

Goja je protiv Džumhura slavio sa 2:1, a po setovima je bilo 6:0, 4:6 i 6:4.

Teniser iz Hrvatske je pobjedu ostvario nakon skoro dva sata igre, te je tako ostavio Džumhura bez ušeća na Roland Garrosu.

U prvom setu je Gojo lagano sa 6:0 dobio Džumhura, a za to mu je bilo potrebni samo 18 minuta.

Drugi set je pripao Džumhuru koji je zaigrao dosta bolje, te je dobio sa 6:4, ali u trećem setu je Hrvat bio bolji.

Gojo će u drugom kolu kvalifikacija igrati sa pobjednikom duela Luca Nardi-Alejandro Tabilo.

Treba istaći i to da je ovo Džumhuru bio prvi okršaj sa današnjim protivnikom koji se nalazi na 103. mjestu na listi najbolji tenisera na svijetu.