Nastup za Herdželaš na Roland Garrosu je bio kratkog daha

Ispala u kvalifikacijama

Admin Čaušević

Najbolja bh. teniserka Dea Herdželaš se nije uspjela plasirati u glavni žrijeb Roland Garrosa.

Herdželaš je prvom kolu kvalifkacija drugog ovosezonekog Grand Slama poražena od Jessike Ponchet sa 2:0 u setovima.

Ponchet je prvi set dobila rezultatom 6.3, dok je naša teniserka djelovala puno bolje u drugom setu kada je i servirala za izjednačenje.

Dea je imala servis pri rezultatu 5:3, ali je domaća predstavnika uzvratila re-breakom pa je drugi set otišao u tie-break.

Odlučujući game drugog seta Ponchet je riješila sa ubjedljivih 7:0 te je tako izborila plasman u drugo kolo kvalifikacija za 6:3 i 7:6(0).