Schwartzman namučio Federera

ATP Istanbul, polufinale

Roger Federer plasirao se u finale ATP turnira u Istanbulu. Švicarac je uz dosta muke s 2:1, po setovima 2:6, 6:2 i 7:5 savladao Argentinca Diega Sebastiana Schwartzmana.

Argentinac je odigrao odličan meč, ali je Fedex ipak klasa iznad. Prvi set Schwartzman dobiva za svega pola sata i to sa 6:2, ali je Federer uzvratio u drugom setu.

Ovaj dio meča je trajao šest minuta duže od prvog seta, a Švicarac je ovaj dio igre dobio također sa 6:2.

Odlučujući treći set donosi dosta uzbuđenja i odličnu igru s obje strane. Ipak, Fedex u 12. gemu uspijeva da napravi break i da dobije treći set sa 7:5 za konačnu pobjedu od 2:1.