Esma Alić osvojila 45. mjesto u slalomu

Trku završilo 50 takmičarki

Bh. skijašica Esma Alić osvojila je 45. mjesto u trci slalom na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Esma je trku završila u vremenu 2:04.65 i to joj je bilo dovoljno za 45. poziciju od 50 takmičarki koje su završile trku.

Bh. skijašica je za pobjednicom Petrom Vlhovom zaostala gotovo 20 sekundi (+19.67).

Zlatna Petra Vlhova slavila je s vremenom 1:44.98 i uspjela je sa osmog mjesta nakon prve vožnje doći do zlata. To je historijska medalja, prva za Slovačku u alpskom skijanju.

Koliko je neizvjesna utrka bila pokazuju i rezultati ostalih takmičarki te se o medaljama odlučivalo u stotinkama.

Srebro je danas osvojila Austrijanka Katharina Liensberger (+0.08), a bronza ide u Švicarsku kod Wendy Holdener (+0.12).