Kristoffersen do veleslalomskog zlata, Hirscher srebrni

Norvežanin osvojio prvu medalju u karijeri na SP

Norvežanin Henrik Kristoffersen prvak je u veleslalomu na Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju.

Kristoffersen je u utrci u Oreu do zlata došao u vremenu od 2:20.24 minute, a titulu svjetskog prvaka u veleslalomu je preuzeo od Marcela Hirschera, koji je s 0,20 stotinki zaostatka završio kao drugoplasirani.

Na podijumu se našao i Alexis Pinturault koji je završio kao trećeplasirani sa 0,42 sekunde zaostatka za pobjednikom.

"Kako se osjećam? Teško je opisati. Ne znam šta da kažem. Bilo je vrijeme da osvojim medalju", izjavio je 24-godišnji Kristoffersen nakon što je osvojio zlato.

Za Kristoffersena ovo je prva medalja sa svjetskih prvenstava, a priliku da osvoji novu će imati u nedjelju kada je na programu slalom.