Iskra bolja od TOŠK-a, remi na Piroti

Prvo kolo Prve lige Federacije BiH

S. Mlaćo

U veoma zanimljivom meču na stadionu Jaklić u Bugojnu snage su odmjerili Iskra i TOŠK, a  domaći su slavili 2:1 (2:0).

Iskra je povela u 19. minuti kada Filan koristi grešku Strike i dovodi svoj tim u vodstvo. Samo tri minute kasnije bilo je 2:0. Pogodio je Muzafer Ivković.

Gosti su do kraja prvog poluvremena imali jednu priliku, a zatim je i zaprijetio kapiten Iskre Elvedin Nebić, međutim, ostalo je 2:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, gosti smanjuju na 2:1. Koprivica je skrivio penal, dobio drugi žuti karton, tj. crveni, a Suljić je matirao Haračića.

Gosti su u tim momentima imali više od igre, zaprijetili i preko Kurdića, ali Haračić je bio na visini zadatka. Iskra je zatim zaprijetila preko Zukanovića, međutim, njegov udarac glavom brani Strika.

Do kraja Iskra je sačuvala prednost i osvojila prve bodove u novoj sezoni.

NK Iskra - NK TOŠK Tešanj 2:1 (2:0)

NK Iskra:  Haračić, Filan, Pihura, Koprivica, Bešagić, Nebić, Čakar, Seferović, Ivković, Skopljak, Jurčević.

NK TOŠK: Strika, Bijedić, Navrboc, Hasanbašić, Hodžić, Mrguda, Kršić, Nuhanović, Gafurović, Skulić, Suljić.

U Travniku su snage odmjerili Travnik i Slaven iz Živinica, a završeno je bez pogodaka (0:0).

Domaći su imali nešto više od igre, napadali, ali su imali problema sa relizacijom. Pred sami kraj meča dobru priliku je imao iz slobodnog udarca za domaće Ćurić, međutim njegov udarac nije bio precizan.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka više su mogli biti zadovoljni gosti, dok u Travniku mogu žaliti za par lijepih prilika.

NK Travnik - FK Slaven Živinice 0:0

NK Travnik:  Đurić, Fočo, Lalović, Vila, Čurić, Rastoka, Varua, Jazvin, Muharemović, Hasanbegović, Đurđić.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

NK Slaven: Hidić, Todorović, Omerkić, Kukić, Salihović H., Salihović M.,  Mujić, Salihbegović, Mujagić, Berbić, Nukić.